یازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد سنگ آهن ایران-اسفند ماه سال ۱۳۹۹

قبل
بعدی
صنعت فولاد و سنگ آهن به عنوان یکی از بنیان ­های اقتصاد و زیربنای بسیاری دیگر از صنایع همواره مورد توجه ویژه ­­ی جوامع بوده است. اهمیت این صنایع به شکلی است که مصرف سرانه فولاد به‌عنوان شاخصی به منظور ارزیابی صنعتی بودن یک کشور مطرح می­ شود. از این ­رو بهبود ساختار، دستیابی به عملکرد بهینه­ و مدیریت اجزای این صنایع موجب سودآوری مضاعف و توسعه اقتصادی کشور خواهد بود. بنابراین لازم است با به کارگیری راهبردهای نوآورانه و هوشمندانه در جهت نیل به این اهداف گام برداشت. همچنین این صنایع از جنبه ­ی امکان صادرات و ارزش ­آفرینی ارزی در شرایط تحریم نیز حائز اهمیت ویژه ­ای می‌باشند. از برجسته ­ترین نمونه­ های ارزآوری این صنایع، می‌توان به رشد بیش از ۲۰ درصدی میزان صادرات محصولات فولادی در سال ۹۸ با وجود تحریم­ ها اشاره کرد.

تجربه موفق برگزاری ده دوره «همایش و نمایشگاه چشم­ انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران با نگاهی به بازار» موجب شده صاحب ­نظران و فعالان اقتصادی در طول سالیان گذشته این رویداد را به عنوان یکی از معتبرترین­ ها در این حوزه تلقی کنند. همچنین جهت غلبه بر فراز و نشیب ­های اقتصادی حاصل از تحریم­ های یکجانبه و همه­ گیری بیماری کرونا در جهان این صنایع نیازمند توجه دوچندان هستند. چنین مسائلی گروه رسانه ­ای دنیای اقتصاد را بر آن داشته تا برای یازدهمین سال متوالی برگزاری این رویداد را در دستور کار خود قرار دهد. امور همایش ­های گروه رسانه ­ای دنیای اقتصاد، به عنوان شتاب­ دهنده کسب­ و کار در بستر ارتباطات حرفه ای، هدف از برگزاری چنین رویدادی را ایجاد فرصتی ارزشمند جهت تبادل اطلاعات بین بازیگران اصلی این صنعت اعم از دولت، بخش خصوصی و انجمن‏­ های تخصصی داخلی و بین‏ المللی می ­داند. امید است با همکاری کلیه دست اندرکاران این حوزه بتوان به این هدف نائل آمد.
به گزارش خبرنگار روابط‌ عمومی، صبح روز دوشنبه ۴ اسفندماه ۱۳۹۹ این همایش با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، اردشیر سعد‌محمدی سرپرست معاونت امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت، عزت اله اکبری رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، محمود نیلی‌احمد‌آبادی رئیس دانشگاه تهران و جمعی از مدیران صنایع فولادی و معدنی کشور در هتل المپیک تهران آغاز به کار کرد‌.
از مهم ترین محورهای این همایش می‌توان به: اهمیت صادرات (فروش/تهاتر)،‌ چالش ‏های تغییرات مکرر سیاست ‏های داخلی و تحولات بین ‏المللی، بررسی عرضه و فروش داخلی (بورس کالا) و قیمت‏ گذاری محصولات فولادی، توسعه فناوری، ارتقا بهره ‏وری، تحول دیجیتال و نسل چهارم انقلاب صنعتی در صنعت فولاد، توازن پایدار تولید، تعامل سازنده،‌ میزان سرمایه‏ گذاری و سهم سود ارکان چرخه تولید فولاد،‌ بازنگری، تدوین استراتژی و به‏ روزآوری طرح جامع فولاد، ارتباط دوسویه بازار سرمایه و ارکان چرخه فولاد،‌ فرصت ‏ها و تهدیدها،‌ توسعه اکتشاف و راه ‏اندازی معادن راکد سنگ آهن و زغال سنگ و مسئولیت ‏های اجتماعی شرکت ‏های معدنی و صنعتی حوزه فولاد اشاره کرد.
شرکت آراز سنگ شکن در راستای معرفی هرچه بهتر توانمندی های خود با محوریت معرفی جدیدترین و مدرنترین نوع دستگاه سنگ شکن غلطتکی فشار بالا (HPGR)، تأمین تکنولوژی و تجهیزات کارخانجات فرآوری صنعت فولاد و سنگ آهن، فرآوری و کنسانتره مس و کاتد مس، طرح تولید آهن اسفنجی از سنگ آهن هماتیت به روش SLRN و فرآوری و استحصال طلا از کانسنگ طلا در این همایش حضور فعال داشت.

 

از مهمترین مهمانان و شرکت کننده گان این همایش می توان به مدیران و مهندسان شرکت Newfer از کشور آلمان اشاره کرد که با محوریت بحث و تبادل نظر در مورد جدیدترین دستگاه ساخته شده این شرکت، دستگاه سنگ شکن غلطتکی فشار بالا (HPGR) برگزار گردید.
در ادامه گزیده ای از تصاویر این همایش تقدیم حضور می گردد.
قبل
بعدی
fa فارسی
X